A/MLP2-010-W-B-A-C-0P - ACI
Otomasyon Saha Ekipmanları
Differential Pressure, Panel Mount, 10.00 inWC, BiDirectional, +/- 0.5% FSO, 0-10VDC
Daha fazla bilgi
Bu ürün şu anda stokta bulunmuyor.
Ürünü hemen şimdi satın alabilirsiniz ve 5 hafta içerisinde tarafınıza sevkini gerçekleştirebiliriz.
STOK ADEDİ:
0
STOK KODU:
142860
MARKA:
ACI
ÜRETİM YERİ:
ABD
KDV Dahil Fiyat: 7.220,48 TL
{{CMP.TITLE}}
  • A-MLP2-010-W-B-A-C-0P Data Sheet | Teknik Doküman
    A/MLP2-010-W-B-A-C-0P - ACI
    Otomasyon Saha Ekipmanları
    pdf indir
    The MLP2 Series Low Differential Pressure transmitters are designed for use in OEM or high-density panel mounting applications. Key installation features include an integral 35 mm Din rail mounting foot, vertically orientated wiring and pressure connections, and a pushbutton zero function conveniently located on the front cover. The MLP2 incorporates a high accuracy, piezo resistive, silicon sensing element which senses differential pressure and provides a linear 4 to 20 mA or DC voltage output equal to the specified pressure range. This technology reduces warmup shift while also reducing the effect of package stress for increased long-term stability. In addition, the unit contains a de-pluggable terminal block that can be removed for ease of installation. This unit must be ordered with a single uni or bi-directional pressure range and output signal from +/- 0.1” of water column to a maximum pressure of +/- 40” of water column depending on your application. All MLP2 Series pressure transmitters are calibrated using NIST Certified equipment. Optional 3 or 5 point NIST Certificates are available and must be specified when placing your order. Applications: Building and Duct Static Pressure, Filter Monitoring, Air Flow Measurement, Process Control, Roof Top Units, Air Handlers, Clean Rooms, Isolation Rooms, Data Centers.
    Garanti Bilgisi :
    Teslimat Bilgisi :
Benzer Ürünler
A/1K-3W-IM-2.5'-GD - ACI
1,000 Ohm Platinum (Three Wires) RTD, Immersion, Machined Well, 2.5', Galvanized Enclosure
80,00USD + KDV
KDV Dahil Fiyat: 3.056,29 TL
A/10K-E1-I-2.5'-GD - ACI
10,000 Ohm (E1) Thermistor, Immersion, Welded Well, 2.5', Galvanized Enclosure
55,00USD + KDV
A/AN-BC-R2O - ACI
10,000 Ohm Thermistor w/11K Shunt, Room (R2), Override
A/MLP2-002-W-U-B-C-0P - ACI
Differential Pressure, Panel Mount, 2.00 inWC, UniDirectional, +/- 0.25% FSO, 0-10VDC
CTS-M5130X-Q000000 - ACI
Toxic Gas Sensor, Room, Oxygen, 0-25% Volume, 4-20mA, 2-10VDC Output
A/BALCO-BP - ACI
1,000 Ohm Balco RTD, Bullet Probe, 1"